1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Brasov Indoor Cup 2014

Brasov Indoor Cup

medals

Participarea la Brasov Indoor Cup va duce la formarea de noi prietenii intre tinerii participanti dar si eventuale colaborari intre orasul Brasov si comunitatile de provenienta ale celorlalte echipe participante.
Cu ajutorul acestui turneu,Brasovul va implementa idea “sportul inseamna sanatate” atat pentru toti cei participanti la turneu dar si in randul copiilor si parintilor din orasul Brasov pentru a arata cat de importanta este miscarea pentru sanatatea unui om.

Enjoy Sports

Enjoy Sports

EnjoySports

Pe langa reprezentarea sportivilor,Enjoy Sport′s a dorit sa se implice de la inceput la nivelul copiilor si juniorilor din toate sporturile,deoarece consideram ca la nivel national se fac mult prea putine lucruri pentru copii interesati de o cariera sportiva.
Astfel in toamna lui 2008 societatea noastra a lansat primul program denumit: Enjoy Football prin care organizam in prezent doua mari turnee de fotbal pentru copii si juniori: Brasov Indoor Cup si Brasov Junior's Cup.

Livescore Brasov Indoor Cup

live-bic2012-mic
Livescore Brasov Indoor Cup

Brasov Indoor Cup ofera tuturor celor care nu pot fi prezenti la turneu posibilitatea de a urmari rezultatele meciurilor in timp real.

Echipe inscrise

ech
Echipe inscrise

Aici puteti vedea echipele inscrise pana in acest moment la Brasov Indoor Cup 2014. Pentru a va inscrie la turneu trebuie sa completati Formularul de inscriere care il gasiti alaturi.

Invitatie 2014

inv5
Invitatie Brasov Indoor Cup 2014

Aici gasiti invitatia la Brasov Indoor Cup 2014. Dupa ce o cititi, va rugam sa completati formularul de inscriere, iar numele clubului dvs. va aparea la echipe inscrise.



Componenta Grupelor BIC'14

PDFPrintE-mail

Written by Administrator Monday, 03 February 2014

Componenta Grupelor U11 (2003)

Grupa A
Grupa B
Grupa C
Grupa D
Grupa E
 ACS Kinder  Cor-Tampa Bl Dani Coman 1 Stars Braila 1 FC Benta
 FC Brasov N Aerostar Bacau  FC Brasov G  Viit.Ludus  Viit.Barlad
 Viit.Focsani  Metalul Resita  CSCT Buiucani  Lic.M.Eliade  Petrolul 1
 Comprest GIM  OFK Boban Negotin  Luc. Cluj  Gloria Resita  Viit.Cluj
 Atletic Bradu  Luc.Bucovina
Grupa F
Grupa G
Grupa H
Grupa I
 Junior Galati Dinamyk Craiova  Kinder Tgv  Sporting Suceava
 Corona-Tampa White Sport Team Giurgiu  CSS Dinicu Golescu  FK Miercurea Ciuc
 Petrolul Ploiesti 2 Avantgard Zhytomir  Acad. Sport Team Buc.  Petrolul 95
 Dani Coman 2  AFC Odorhei  Stars Braila 2  Sepsi OSK Sf.Ghe

Componenta Grupelor U9 (2005)

Grupa A
Grupa B
Grupa C
Grupa D
Grupa E
 FC Brasov G  Kinder Tgv. Sp.Vaslui Lic.M.Eliade  Viit.Buzau
 Prosport Rosu  Steagu Rosu 2  TNT Bacau  Petrolul 95 Sp.Suceava
 Atletic Iasi  Stars Braila  FC Benta 2  CSM Focsani  FC Brasov N
 Luc.Bucovina  Dani Coman  ASA Tg.Mures  Steagu Rosu 1  Jr.Campulung-M
Grupa F
Grupa G
Grupa H
Grupa I
 Colterm Tm.  Corona-Tampa Bl. Luc. Cluj Acad.Hagi
 Tinere Sp.Buc.  Kinder Tgv.2  AFC Odorhei  U.Ruginoasa Iasi
 FK M.Ciuc  Metalosport Gl.  Didi Iasi  Juventus Buc.
Corona-Tampa'06 AS Termo Bucuresti Prosport Albastru FC Benta 1

Componenta Grupelor U7 (2007)

Grupa A
Grupa B
Grupa C
Grupa D
 Corona-Tampa White Steagu Rosu Brasov Corona-Tampa Blue FC Brasov Negru
 CSS Brasovia  FC Brasov Galben  FC Mun.Pitesti 09  Corona-Tampa Orange
 Prosport Focs. Verde  CSM Focsani  Juventus Bucuresti  Prosport Focs. Rosu
 SCF Ilie Oana  Inizio Bucuresti  Petrolul 95 Ploiesti  Cautis Steaua Sudului
 AFC Odorhei  TNT Bacau

Punct final al primei parti Brasov Indoor Cup 2014

PDFPrintE-mail

Written by Administrator Sunday, 02 February 2014


Am ajuns la finalul primei parti la Brasov Indoor Cup 2014 ! In acest weekend protagoniste au fost echipele de la categoria de varsta U12 (2002).
Cele 17 echipe prezente la startul acestei competitii s-au luptat pe parcursul a 3 zile pentru medaliile, trofeele si premiile puse la bataie de catre organizatori.


Premii individuale

U12
Cel mai bun portar
Stanescu Andrei - Petrolul Ploiesti

Cel mai bun jucator
Neculai Alexandru - Corona-Tampa Brasov

Golgheter
Cristea Rares - Stars Braila
 

Clasament Final U12

1. Petrolul Ploiesti
2. Corona-Tampa Brasov
3. CSS Brasovia
4. FC Brasov
5. Corona-Tampa 2003
6. GSA Nucet
7. Odorheiul Secuiesc
8. Scoala de fotbal "Gica Popescu"
9. CSS Giurgiu
10. ACS Junior Campulung Moldovenesc
11. SC Bacau
12. Stars Braila
13. CSS Turnu Magurele
14. Corona-Tampa White
15. ACS Kinder Sangeorgiu de Mures
16. AS Avantul Dumbravita
17. FC Brasov Galben


Categorii BIC 2014

PDFPrintE-mail

Written by Administrator Tuesday, 16 October 2012

BRASOV INDOOR CUP 2014

- echipe inscrise -
- Inscrierile sunt deschise la toate categoriile de varsta -

Pana acum s-au inscris in total 168 echipe din 5 tari:
Romania, Republica Moldova, Bulgaria, Serbia si Ucraina

U11

U11 - copii nascuti dupa 1 Ianuarie 2003
- Teren Sintetic -
1. Corona-Tampa Brasov Blue
2. Corona-Tampa Brasov White
3. FC Brasov I
4. ACS Kinder Sangeorgiu de Mures
5. Petrolul Ploiesti I
6. Dinamyk Craiova
7. Junior Galati
8. Scoala de Fotbal "Dani Coman" Pitesti I
9. Ariston Ruse (Bulgaria)
10. Petrolul Ploiesti II
11. OFK Boban Negotin Belgrad (Serbia)
12. Stars Braila I
13. Viitorul Focsani
14. Sport Team Giurgiu
15. Stars Braila II
16. CS Metalul Resita
17. AFC Odorheiul Secuiesc
18. Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
19. Kinder Targoviste
20. Viitorul Ludus
21.
Luceafarul Cluj
22. FK Miercurea Ciuc
23.
CSCT Buiucani (Republica Moldova)
24.
Atletic Bradu
25.
Aerostar Bacau
26.
FC Brasov II
27.
FC Benta
28.
CSS Dinicu Golescu
29.
Gloria Resita
30. Mircea Eliade Bucuresti
31. Avantgard Zhitomyr (Ucraina)
32. Viitorul Barlad
33. Sporting Suceava
34. Scoala de Fotbal "Dani Coman" Pitesti II
35. Viitorul Cluj
36. Academia Sport Team Bucuresti
37. Petrolul 95 Ploiesti
38. Luceafarul Bucovina Suceava
39. Comprest Gim Bucuresti
 

U10

U10 - copii nascuti dupa 1 Ianuarie 2004
- Teren Sintetic -
1. Corona-Tampa Brasov Blue
2. Corona-Tampa Brasov White
3. ACS Kinder Sangeorgiu de Mures
4. Scoala de Fotbal "Dani Coman" Pitesti Alb
5. Dinamyk Craiova
6. Dinamo Bucuresti Alb
7. Dinamo Bucuresti Rosu
8. CSM Focsani
9. Academia Hagi
10. AS Prejmer 2012
11. Stars Braila I
12. FC Municipal 09 Pitesti
13. LPS Vaslui
14. Scoala de Fotbal "Dani Coman" Pitesti Rosu
15. FC Brasov
16. CSS Targoviste
17. Viitorul Cluj
18. Infratirea Harman
19.
Infinity Tarnaveni
20.
Steagu Rosu Brasov
21.
Dinamo Bucuresti Alb/Rosu
22. Kinder Targoviste I
23. TNT Bacau
24. AFC Odorheiul Secuiesc
25. Luceafarul Cluj
26. Sporting Suceava
27. Kinder Targoviste II
28. FC Benta I
29. FC Benta II
30. Luceafarul Bucovina Suceava
31. Academia Sport Team Bucuresti
32. CSS Giurgiu
33. CFR Cluj
34. Stars Braila II
35. Unirea Dej
36. Corona-Tampa 2005
 

U9

U9 - copii nascuti dupa 1 Ianuarie 2005
1. Corona-Tampa Blue
2. FC Brasov I
3. Academia HAGI
4. Viitorul Buzau
5. Prosport Focsani Rosu
6. Prosport Focsani Albastru
7. Stars Braila
8. Corona-Tampa 06
9. Juventus Bucuresti
10. Sporting Suceava
11. AFC Odorheiul Secuiesc
12. CSM Focsani
13. Scoala de Fotbal "Dani Coman" Pitesti
14. FK  Miercurea Ciuc
15. Atletic Iasi
16. Kinder Tirgoviste I
17. ASA Targu Mures
18. Colterm Timisoara
19.
FC Brasov II
20.
Steagu Rosu Brasov I
21.
Steagu Rosu Brasov II
22.
LPS Mircea Eliade
23. TNT Bacau
24. AS Tinere Sperante Bucuresti
25. Kinder Targoviste II
26. Luceafarul Cluj
27. AS Termo Bucuresti
28. Metalosport Galati
29. AS "Didi" Iasi
30. FC Benta I
31. FC Benta II
32. Luceafarul Bucovina Suceava
33. Petrolul 95 Ploiesti
34. Unirea Ruginoasa Iasi
35. Sporting Vaslui
36. ACS Junior Campulung Moldovenesc
 

U8

U8 - copii nascuti dupa 1 Ianuarie 2006
1. Corona-Tampa Blue
2. Corona-Tampa White
3. Pro Sport Focsani Rosu
4. FC Brasov Galben
5. FC Brasov Negru
6. CSS Brasovia 1
7. ACS Kinder Sangeorgiu de Mures
8. Scoala de Fotbal "Adi Somlea" Turda
9. Inizio Bucuresti
10. FC Municipal 09 Pitesti
11. FC Benta
12. Stars Braila
13. Prosport Focsani Albastru
14. Academia Hagi
15. AFC Odorheiul Secuiesc
16. Juventus Bucuresti
17. CSM Focsani
18. Interstar Sibiu I
19. Viitorul Buzau
20. Kinder Tirgoviste
21. Metalosport Galati
22.
Steagu Rosu Brasov
23. Hidroelectra Valcea I
24. ACS Viitorul Arges
25. TNT Bacau
26. Scoala de Fotbal Dani Coman Pitesti
27. Pro Sport Focsani Alb
28. Interstar Sibiu II
29. Cautis Steaua Sudului
30. ASC Corona 2010 Brasov
31. Hidroelectra Valcea II 
32. Sport Team Giurgiu 
33. Viitorul Cluj
34. CSS Brasovia 2
 

U7

U7 - copii nascuti dupa 1 Ianuarie 2007
1. Corona-Tampa Blue
2. Corona-Tampa White
3. Pro Sport Focsani Rosu
4. FC Brasov I
5. FC Municipal Pitesti 09
6. Prosport Focsani Albastru
7. Speranta Targu Mures
8. CSM Focsani
9. Juventus Bucuresti
10. Petrolul 95 Ploiesti
11. Pro Sport Focsani Verde
12.
Steagu Rosu Brasov
13. Scoala de Fotbal "Ilie Oana" Bucuresti
14. Corona-Tampa Orange
15. TNT Bacau
16. FC Brasov II
17. Inizio Bucuresti
18. Cautis Steaua Sudului
19. AFC Odorheiul Secuiesc
20. CSS Brasovia
 

 

 


Finalistele la BIC2014

PDFPrintE-mail

Written by Administrator Sunday, 02 February 2014

 Se cunosc finalistele la BIC2014 !

In finala mare se vor duela doua echipe de liga 1 ! Corona-Tampa Blue se va lupta cu Petrolul Ploiesti pentru medaliile de aur ! Se asteapta sa fie o finala incinsa , plina de suspans si emotii atat pe teren dar si in tribune.

Lupta pentru medaliile de bronz se va da intre CSS Brasovia si F.C. Brasov Negru.

Le uram multa bafta tuturor echipelor !

Urmariti evolutia scorului la rubrica Livescore ! 

Petrolul Ploiesti prima finalista !

PDFPrintE-mail

Written by Administrator Sunday, 02 February 2014

Petrolul Ploiesti castiga semifinala cu FC Brasov !


In prima semifinala la Brasov Indoor Cup 2014, "lupii" de la Petrolul Ploiesti s-au impus cu scorul de 2-1 in fata celor de la FC Brasov dupa un meci aprig disputat.

Cealalta semifinala le pune fata in fata pe Tampa-Corona Brasov si CSS Brasovia. O partida care merita toata atentia din partea tuturor celor prezenti, un adevarat derby de Brasov.

Urmariti evolutia scorului la rubrica Livescore ! 

DSC 2319  DSC 2343  

Page 4 of 17

Ultimele noutati !

tragere-la-sortiPentru partea a 3-a a turneului nostru, ce va avea loc weekendul viitor, la grupele U8 (2006) si U10 (2004), tragerea la sorti va avea loc Luni, 10 Feb ora 19:30 si va fi transmisa LIVE pe site-ul nostru !

tragere-la-sorti
Pentru partea a 2-a a turneului nostru, ce va avea loc weekendul viitor, la grupele U7 (2007), U9 (2005) si U11 (2003), tragerea la sorti va avea loc Luni, 3 Feb ora 19:30 si va fi transmisa LIVE pe site-ul nostru !


mingi
La ediția din acest an mingea oficiala este oferita de Dplay Sport, distribuitor oficial al brandului Acerbis. Mult succes tuturor echipelor!

register

Am ajuns la 184 de echipe inscrise din 5 tari ! Anul acesta, cu ajutorul vostru, am mai batut un record !
Dar asta nu e tot ! La categoriile de varsta 2004 si 2006 inscrierile continua !
Completati Formularul de Inscriere

Remember BIC


Brasov Indoor Cup 2010


Brasov Indoor Cup 2011


Brasov Indoor Cup 2012


Brasov Indoor Cup 2013

Brasov Indoor Cup Facebook!

Organizatori

ACST

logocorona

Sponsor Principal

Stema Orasului_Brasov

Primaria Municipiului Brasov

Cazare

hotel-room

Turist in Brasov

piata sfatului

Program

schedule